China Lung Ching Dračia studňa 100g

Zelené čaje

China Lung Ching Dračia studňa 100g
China Lung Ching Dračia studňa 100g
Cena:6.50EUR
Dostupný (Nie sme platcami DPH)

 

Zelený čaj

PRÍPRAVA
lúhovanie: 2 - 2,5 min * váha: 15 - 18 g/l * teplota vody: 70 - 80°C 

ZLOŽENIE
dlhé zelené listy / jemná, ľahká chuť s nádychom sladkého ovocia, čo dava zelenému čaju vynimočnú chuť.

POPIS
Zelený čaj China Lung Ching nazyvaný ako Dračia studňa (Dragon´s fountain)  je jedným z najpopularnejších a najlepších činských zelených čajov. Názov čaju pochádza od oblasti v ktorej je čaj  pestovaný Če-ťiang, ktorá sa nachádza neďaleko od dediny Lung Ching (Dračia studňa).

Čaj Lung Ching (Dračia studňa) je veľmi populárny v  činských budhistických chrámoch pripravovaný a servirovaný pútnikom. Veria, že čaj dodáva silu, odbúrava stres a zlé myšlienky. Zelený čaj Lung Ching (Dračia studňa) je známy takmer 1700 rokov a patri k tým najstarším, tradičným čajom. Čajové listy sa vyznačuju zvláštnym tvarovaním do plochých, 1 až 2 centimetre dľhych a 2 až 3 milimetre širokých ihličiek, svetlo až tmavozelenej farby.  Aby ochrániť dlhé, zelené lístky pred zlomením, čaj sa suši  ručne v širokých panviciach pri maximálnej teplote 80°C.

Čaj ma veľmi jemnú, lahodnú chuť a je dokonalý pre začiatočnikov. Čaj China Lung Ching (Dračia studňa)  obsahuje vela vitaminu C a aminokyselín. Je veľmi vhodný na pite v horúcich dňoch počas leta. Jedna porcia zeleného čaju Lung Ching (Dračia studňa) sa môže zalievať 3 až 5 kráť.

Krajina pôvodu: Čína