Earl Grey 500g

Čierne čaje

Earl Grey 500g
Earl Grey 500g
Cena:20.00EUR
Dostupný (Nie sme platcami DPH)

 

Príprav: 3 - 4 min * 12 - 15 g/l * 100°C

Zloženie: čierny čaj s charakteristickou citrusovou vôňou / klasická, intenzívna chuť

Popis:

Earl Grey je čajová zmes s charakteristickou citrusovou vôňou a chuťou odvodené od olejových extraktov z citrusu bergamot (citrusové plody). Tradične, termín "Earl Grey" sa vzťahuje iba na čierne čaje, ktoré obsahujú olej bergamot ako príchuť.


Earl Grey je tak populárny, že splodil rad podobných čajov. Jeden z najpopulárnejších z nich je Lady Grey, ktorý je zvyčajne zmes Earl Grey a modrých kvetov nevädze . Ďalšia zaujímavá variácia Earl Grey to Ruský Earl Grey (Earl Grey s kúskami citrusovej kôry), bez kofeínu Earl Grey Earl Red / Red Earl Grey / Earl Rooibos (a bergamotu príchutí rooibos) a Earl Green (bergamot, aromatizovaný zelený čaj, alebo v niektorých prípadoch, bergamotu príchuťou pouchong / baozhong).

Niektoré čajové spoločnosti ponúkajú ďalšie majestátne mená (napríklad Lady Grey, alebo Lord Grey), ktoré v zmesi s korením, kvetinami (ako okvetné lístky ruže alebo levanduľa).

Niektoré kaviarne a čajové obchody ponúkajú nápoj s názvom London Fog, čo je "čaj latte" vyrobený zo Earl Grey + dusené mlieko a vanilkový sirup.

 

Čierny čaj ochutený